Nuotraukos

Tradicinė kraštiečių ir duonos šventė- Oninės
2020-07-25


Vienas iš mūsų bendruomenės tikslų yra mūsų krašto tradicijų puoselėjimas, bendruomeniškumo skatinimas. Norime išsaugoti ir puoselėti krašto kultūros papročius, tradicijas ir perduoti jas  ateinančioms kartoms. Bendradarbiaujant su kultūros, bibliotekos skyriais ir seniūnaite,  gavus finansavimą iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, įdėjus daug darbo, įgyvendinus begalę sumanymų, diskusijų, padarius šimtus skambučių ir susitikimų, liepos 25 d. Kalno k. Pasvalio r. Jurgėnų kaimo bendruomenėje įvyko „Tradicinė kraštiečių ir duonos šventė-Oninės“.
Paskaita „Psichinės sveikatos stiprinimas bendruomenėje“ 
2020-07-30

Paskutinę liepos dieną Jurgėnų kaimo bendruomenėje vyko projekto „Psichinės sveikatos stiprinimas bendruomenėje“, finansuojamo Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, paskaita, ragavome žydinčio vandens, susipažinome su lektorės išleistomis knygelėmis.
„SVEIKATA – TAI RŪPESTINGAS, NATŪRALUS IR DARNUS GYVENIMAS“, kurią vedė sveikuolė, knygų autorė, Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė. Susitikimo metu sužinojome kaip stiprinti sveikatą natūraliomis priemonėmis, išmokome savimasažą, draugiškai gaminome „Vienybės druską“, kuri buvo padalinta renginio dalyvėms, įsigijome natūralių grožio priemonių.
Nuoširdžiai dėkojame lektorei Danutei už nuostabiai praleistą laiką, patarimus, geras emocijas, šiltą bendravimą , o biblioteka dėkoja už padovanotas knygeles bibliotekos skaitytojams.
Renginys organizuotas kartu su Jurgėnų biblioteka.


Ekskursija „Svajok, surask, pažink“
2020-08-25

Suorganizavome ekskursiją „Svajok, surask, pažink“, kadangi norime parodyti vaikams, jog pasaulis tai nėra vien jų kiemas, kad pasaulis yra labai platus ir kad vaikai tam pasauliui labai reikalingi. Anksti ryte išvykome į Jonavą, kur aplankėme Pepės vilaitę, ten vaikai galėjo susipažinti su Pepe ir jos namuku, bei pažaisti kiemo žaidimų. Vėliau vykome į žemyninę kopą Dumsių girioje. Ne vienas, išgirdęs tako pavadinimą – Kopa, pagalvos, jog šis takas yra kur nors Kuršių Nerijoje. Nieko panašaus. Po Dumsių mišką vingiuojantis takas yra vos pora kilometrų nuo Šveicarijos kaimo, esančio Jonavos rajone. Ir toks pavadinimas takui duotas neatsitiktinai, nes Dumsių miške iš tikrųjų yra smėlio kopa. Tiek ant smėlio kopos, tiek ir visame pažintiniame take gausu violetinės spalvos – tai ištisais kilimais žydintys viržiai, kurie sukėlė visiems susidomėjimą ir nuostabą. Vykome į Kauną, kur Nemuno vingiais plaukėme laivu. Toliau laukė susitikimas su gyvūnais, mes aplankėme juos Lietuvos zoologijos sode. Aplankėme net penkių pasaulio žemynų atstovus ir išvydome daugiau nei 2000 skirtingų gyvūnų rūšių. Pasigrožėję gyvūnais ir ekspozicijomis, vykstame prie Kauno marių, kur vaikai galėjo nusimaudyti. Ir visi pavargę, bet pilni įspūdžių grįžome į namus.
Tikimės, kad ekskursijos taps tradicinės bendruomenėje, nes kelionės suteikia žinių, didina pasitikėjimą savimi, motyvuoja padaryti kažką gero. Padeda atrasti save, paskatina siekti daugiau, daugiau svajoti ir tų svajonių siekti.
Ekskursija dalinai finansuota iš projekto „Svajok, surask, pažink“ pateikto Pasvalio rajono savivaldybei. Ačiū prisidėjusiems tėveliams, tetoms ir seneliams, už tai, kad visi kartu galime suteikti vaikams šitiek džiaugsmo!


Virtualūs Jurgėnų kaimo bibliotekos praeities ir dabarties atspindžiai, skirti Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei 2020

Meno terapija gerai savijautai

Piešimas ant šilko  – užsiėmimas, tinkantis bet kokio amžiaus ir sugebėjimų žmonėms. Natūralus plonytis audinys ir ant jo lengvai liejamos spalvos padeda pasinerti į dar nepažintą kūrybos procesą, kurio rezultatai sužavės net didžiausią skeptiką. Piešimą ant šilko panoro išbandyti Jurgėnų bibliotekoje įsikūręs rankdarbių mėgėjų klubas „Kupolė“. Kol plonyčio šilko skiautė moterų  rankose virto mažu meno kūriniu teko internete peržiūrėti ne vieną mokomąjį filmuką apie tapybą ant šilko, paklausyti patarimų klubo narės Vilmos Štarienės.   Rankos virpėjo piešiant pirmuosius kontūrus, pasirenkant ir liejant spalvas, baimė suklysti.  Pirmieji tapybos ant šilko žingsniai neleido visiškai atsipalaiduoti, nepavykę potėpiai glumino,  rūpėjo kaip pavyks. Akių spindesys ir džiaugsmas išvydus galutinius savo triūso rezultatus pranoko lūkesčius. Ar gali kas būti geriau šiame pandemijos suvaržytame pasaulyje? 

Į viršų